Інтерв’ю з письменницею

Книги – це не обкладинку та букви в середині, це світ де цвіте життя, де ти можеш прожити життя головної героїні багато людей читають книги та отримують від них вир емоцій, а що ж до людей, які творять їх чи були у вас хоч раз думки: “ Чим автор надихнувся щоб написати таку книгу?” або ж “ Як людина може створити такий сюжет з таким цікавим та неочікуваним кінцем?”.
В моїй голові завжди були такі питання, як починають люди писати та як просувають свої твори для суспільства тому поспілкувавшись з авторкою Кайлою Броді-Тернер я багато чого цікавого дізналась та хочу поділитись з вами.
Початок створення та натхнення
Кайла розповіла, що починала писати ще в підлітковому віці – це було більше для себе ніж для інших. Публікувати свої книги почала декілька років тому на платформі самвидаву “Booknet”. Ця мережа дала письменниці досвід та розуміння, що для написання книг потрібне не тільки натхнення але й дисципліна, щоб задуми та історії були свіжими вкладаючи це в книги, опис людей, розмов та ситуацій які є життєвими , також авторка поділилась що навчилась писати кожен день по розділу таким чином книга є цікавою й через це в читачів є розуміння, що ось сьогодні вони прочитали розділ завтра ж буде уже новий.
Також і для самої авторки книга залишилася актуальною, цілісною та без “просвітів”, адже вона доповнює її кожен день і не втрачає думки, які є стосовно сюжету або ж настрою. Кайла прокоментувала це так:
Діалоги приходять в голову одразу уривками і я поспішаю їх записати, аби не втратити, а тоді довкола них вибудовую сцени.
Що ж про натхнення то творчиня розповіла, що апатій до письма або небажання у неї практично немає тому, що вона багато чим надихається – жестикуляцією людей, образами, музикою яку часто можна помітити в її творах, розповідях інших людей. Це неймовірним є для мене тому, що поєднувати це все і вміти його вплести гармонійно в текст передавши це є важко, але як ми можемо помітити в роботах автора це є можливим.
Письменниця також поділилась, що перші її твори створювались на кліше і вони були непоганими хоча в них не було достатньої задумки,обігрування сюжету та оформлення, щоб книга була насичена, але які б ці твори не були це досвід і без помилок не буває, ніхто не починає з висот у всіх навіть у тих хто отримав визнання бувають помилки, не осмислені тексти головне це прийняти, працювати з цим і розвиватись далі, як це зробила Кайла, як сама сказала про себе Кайла:
Я сама для себе найжорсткіший критик і нерідко пишу сама собі розбори, у яких підкреслюю все слабке чи нелогічне на мою думку і думаю як це виправити. Я думаю, якби я почала публікуватись на платформі самвидаву у тому ніжному віці, все було б інакше. Не знаю тільки в який бік” саме таке мислення до себе й допомагає авторці створювати цікавий, логічний з одного боку і неочікуваний сюжет для своїх творінь.
Поради для початківців
Кайла поділилась порадами, які допомагають початківцям і першою порадою, яку озвучила письменниця була саме спробувати щось творити, щоб це не було одразу для публікації, а для себе бо є натхнення, бо мені хочеться, для рідних бо я почула життєвий шлях бабусі і вирішила про це написати, щоб запам’ятати, а можливо потім і вплести це в твір для героїні, головне почати з помилками, не починати писати все одразу спочатку досить записати думку, який початок та що я хочу там побачити всередині сюжету, зробити так званий каркас твору. Словами самої Кайли:
А що б я поралила тим, хто не знає з чого почати, як би банально не звучало: почніть. Хай це буде щось неправильне, нетипове, можливо клішоване. Та тільки почавши, автор може відточувати навички
Перетворіть письмо у корисну звичку, тільки так ви «виписуєтесь», бо поки ви вагаєтесь, хтось уже активно публікується і не факт, що його твори кращі чи глибші за ваші. Вірте в себе, пишіть першою справою: бо ви цього хочете. Друга і третя черга це для друзів, родини чи аудиторії книги мають приносити радість і натхнення перш за все самому автору.
Тоді буде сила, буде натхнення створювати щось нове і цікаве. Полюбіть свою творчість і матимете змогу передати цю любов читачу.
Ці слова сильні і важливі тому, що книги писати потрібно не заради грошей, просто пишучи текст і на цьому все, щоб книга була живою її треба прожити, відчути, вкласти в неї радість, сум, страх загалом вкласти частинку своєї душі. Люди хочуть читати книгу, відчувати та проживати її, а не читати текст, книга це не лише текст – це переживання, емоції.
Пробуйте. Якщо не вийшло — це не погано. Ви спробували, і цього вже достатньо. Можна спробувати ще раз — і, можливо, саме після кількох спроб вас почують, вас помітять.
Але якщо не спробуєте зовсім — можете жалкувати про це все життя.
Життя занадто коротке, щоб шкодувати про те, чого не наважився зробити.
Також Кайла розповіла, як вона створює свої книги, за допомогою такої структури:
Загалом, я пишу як відчуваю, та починаю зазвичай із «кістяка», основи сюжету, де прописую кількома абзацами основні події, що приведуть до розв’язки. Окремо складаю короткі біографії персонажів, де вказую їх характер, травматичний досвід, вподобання, аби ці персонажі діяли логічно в межах власних особистостей.Письмо для мене як спосіб рефлексії, переживання різних ситуацій, подорожі різними світами, коли реальність стає буденною і нецікавою.
Кайла розповіла також про те, що пробувала себе в різних жанрах письма, та читає на платформі книги інших авторів висловившись, що платформа є дуже лояльною до початківців та й автори між собою допомагають один одного з порадами, критика є переважно коректною та обґрунтованою, що дозволяє без страху писати.
Твір “Клуб підбитого катафалка” був експромтом для авторки та важким до написання, бо вона працювала з іншими жанрами, тобто фентезі, а це була психологічна драма тому вона приділяла багато зусиль та вивчала щоб передати ці емоції, цей твір був написаний для короткого письменницького конкурсу і Кайла відповіла, що дуже рада за цей досвід та вважає, що кожен автор повинен спробувати інший жанр, вийти з своєї зони комфорту та показати читачам щось нове, на мою ж думку це дійсно важливо бо коли книги стають одноманітними, можуть бути різні історії але сюжет розвивається або стан в книзі дуже схожий з іншої книги то це може трішки “приїстись”.
Кайла поділилась, що має 6 чернеток до наступних книг серед них буде і наукова фантастика, триллер, психологічна драма, а також друга частина серії, де буде навіть кілька еротичних сцен тому з нетерпінням чекатимемо новинок.
Я ж в свою чергу хочу подякувати Кайлі Броді-Тернер за те, що вирішила поділитись своїм життям для мене це був дуже цікавий досвід та я отримала дуже приємні враження від спілкування.
Також хочу надати посилання на сторінку Кайли на платформі:
https://booknet.ua/kaila-brod-terner-u11285560
Та на платформу самвидав:
Робота виконана студенткою Ужгородського національного університету, 1-го курсу, заочної форми навчання Мирослави МЕДВІДЬ.
